Truhlarstvi Urban


Obsah:

Materiál

K výrobě nábytku používáme všechny běžné materiály a to jak masivní dřevo, dýhované desky, lamino desky ve všech možných dekorech a barvách a MDF desky.

Masivní dřevo

Náročnějším zákazníkům nabízíme veškeré dostupné masivní dřevo (dub, buk, borovice, smrk, modřín, javor, třešen, olše atd. a desky dýhované tuzemskými i cizokrajnými dřevinami (dub, buk, bříza, třešeň americká, severský javor, ořech, wenge, mahagon, zebrano, teak atd.)


Dřevo si můžete vybrat tvrdé nebo měkké.

Tvrdé dřevo se získává z listnatých stromů a je zpravidla odolnější než měkké dřevo jehličnanů. Vyznačuje se větší pestrostí barev, textury a žilkování. Bývá dražší až hodně drahé. často se proto používá v podobě dýhy kryjící méně hodnotné dřevo.

Měkké dřevo se získává z jehličnatých stromů. Je obvykle světlé barvy, ve škále sahající od žluté po hnědě rezavou, se zřetelnou texturou. Vzhledem k rychlému růstu jehličnanů je pěstování méně nákladné a cena dřeva je pak dostupná širšímu okruhu zákazníků.

Laťovka

Levnější náhradou dřeva je laťovka. Jsou to desky, vyráběné z masívních latěk různé délky lepených nebo skládaných dohromady. Tyto laťky jsou viditelné na boční straně desky, z obou stran jsou potom příčně přelepeny dýhou. Nábytek vyrobený z tohoto materiálu je velmi podobný nábytku z masivu.

Dřevotřískové desky (Lamino)

Dnes hojně využívaným materiálem jsou dřevotřískové desky - jsou to za vysokého tlaku a teploty slepené dřevěvné třísky. Přestože surovinou je dřevěný odpad nabízejí tyto desky podobné využití jako masivní dřevo.

Oblíbenou formou je lamino - dřevotřískové desky, které se nakupují již s povrchovou úpravou v různých dezénech. Jde o moderní materiál vyhovující i náročnějším pořadavkům na interiér. Jeho největší výhodou je: univerzální použití, široká škála barev, dezénů (včetně napodobeniny dřevin) a jeho velmi snadná údržba.

Dřevotřískové desky mohou být upraveny také dýhováním.MDF Desky

Dalším možným materiálem jsou MDF desky. Vyrábí se z dřevěného vlákna za použití teploty, tlaku a syntetických lepidel. Podobně jako desky vyrobené z třísek nabízí i tento materiál všestranné použití. Jedním z hlavních rysů dřevovláknitých desek je jejich snadné opracovávání a široká použitelnost. Desky mohou být laminované i dýhované. Tento materiál není odolný vůči vodě a nehodí se proto do vlhkého prostředí.


Textová verze (bez CSS)